© Nadace pro děti. Tel. 352 600 550. Sídlo: Kostelní B?íza 20, 35761 Březová u Sokolova. Více informacíS

Ilustrace Ilustrace Ilustrace Ilustrace Ilustrace Ilustrace Ilustrace

Vzkazy << Kostelní Bříza – Kirchenbirk

Napište nám

Navštívili jste, byť jen virtuálně, Kostelní Břízu. Již však víte, že je to vesnička drahá mnoha lidem. Napište nám Vaše dojmy, připomínky nebo i kritická sdělení (formulář níže). Budeme si velmi vážit Vaší účasti.

 1. Tereza napsal:

  Dobry den,
  chtela jsem se zeptat, zda jsou letos nejake terminy pro svatbu u vas v kostele. Nebo jestli mi muzete poradit, kde to dohledat nebo kde se na to poptat.. ? Moc dekuji za odpoved, s pozdravem Tereza Ch.

 2. Roberta napsal:

  I am researching my family history for Birndorf Hrušková. Family name Zens. My Great Grandfather was a Blacksmith. I can provide more detailed family information in personal email if you would like to email me directly at tera2u@yahoo.com.

  Could you provide me information or direct me to websites where I can learn more about Hrušková and my family like your webpage. I want to commend you on the wonderful history you have provided on your webpage. It gave me a insight to life in that area.

  Forgive me, I am writing from the US and do not know Czech or German.

 3. Marlies Schütte napsal:

  Hallo, Lorenz Zarter ist zwischenzeitlich verstorben
  Gruss M.Schütte

 4. Všechno krásné do nového roku, pevné zdraví, úspěchy v bohulibé činnosti, lásku a spokojenost

  přeji Vaši

  Jarmila a Jiří Štruncovi

  Stále vzpomínáme na krásné chvíle v kostele v Kostelní Bříze a obdivujeme elán, se kterým vše vedete!

  Těšilo by nás, kdyby naše spolupráce mohla pokračovat!

 5. Vážený neznámý čtenáři či čtenářko, v dějinách Kostelní Břízy je skutečně mnoho nejasného. Snažíme se ovšem o to, aby nejasného ubývalo. Co se týká Helene Guth a jejího rodiště, tam nejasnosti nejsou. Narodila se 16.2.1908 v Kirchenbirk (dnešní Kostelní Bříza) v č.p.7. Pokřtěna dne 2.3.1908. Článek z Patriotu se nám skutečně do rukou dostal. Nepovažujeme však za vhodné jakkoliv s autorkou polemizovat nebo text doplňovat. Už jen proto ne, že článek žádným způsobem místo narození nezpochybňuje. Pro všechny zájemce zveřejňujeme v odkazu HISTORIE http://kirchenbirk.cz/2013/02/kde-se-vlastne-narodila-helene-guth/ pramen, o který naše tvrzení opíráme. Děkujeme za připomínku a srdečně zdravíme. Ing. Vladimír Číhal, Nadace pro děti

 6. Anonym napsal:

  Nechápu jak můžete psát o malířce Helle Guthové jako o rodačce z Kostelní Břízy. To jen potřebujete pro reklamu ? Nekoukáte na fakta. Je známo, že není nikde doloženo kde se narodila. Jen, že jakási knihovnice povídala. Mohla se klidně narodit úplně jinde. To by vám ale nehrálo do not. Bylo by dobré kdybyste nemátli veřejnost. Můžete si přečíst např. článek redaktorky Kafkové v sokolovském Patriotu.

 7. Bernd Riedl napsal:

  Will erst mal sehen ob ich alles richtig mache, da ich der Sprache nicht mächtig bin.
  Ich suche herrn Lorenz Zartner !!
  Bernd Riedl
  Barlachstr.1
  Magdeburg /39108
  Telefonnummer stimmt nicht mehr von H. Zartner
  Aber ich glaube das ich hier richtig bin.
  Mein Tel. 0391/7392140
  0175/5231270
  Bitte, bitte Antwort in deutsch, sonst muß ich
  stundenlang suchen – – Danke

 8. Bohuslav Zámečník napsal:

  Po dvacetipěti letech jsem se vrátil do Sokolova, jehož jsem rodákem. Jsem ročník 1948 a po době služebního poměru jsem jako důchodce znovu přijal zdejší kraj. Je to docela něco jiného. Ale musím se zmínit o Kostelní Bříze. Dobře si pamatuji na dobu, kdy moje maminka – porodní asistentka, později ženská sestra v terénu měla svěřenou oblast spadající pod Kostelní Břízu. Často s námi dětmi jezdila do vojenského prostoru a později na území Vojenských statků. Pamatuji si, jak to tady po válce vypadalo. A později jako dospělý jsem měl možnost pracovat na Státních statcích, které měly ředitelství v Sokolově(převedeno z Kynžvartu). Tak pamatuji i „systematické ničení“.
  Bylo by toho mnoho, co by se dalo uveřejnit jako vzpomínky. Jsem ale rád, že jsem v poslední době mohl několikrát Kostelní Břízu navštívit a vidět tu snahu obnovit to, co ještě jde a navíc, udělat z obce důstojné místo nejen k bydlení. Podporuji Nadaci pro děti a přeji hodně úspěchů v tak dobré a rozumné snaze.

 9. Boris Kratochvíl napsal:

  Krásně napsáno!!! Zejména pro mne zajímavé zmínky o J.D.Starck jehož stopu v kraji se snažím objevovat.Budu Vám i velmi vděčný za zaslání jakékoli další informace o J.D.S.

 10. Helena Mašková napsal:

  Moc hezká vesnička :-)

 11. Lenka Fišerová napsal:

  Mám velkou radost z toho, že Kostelní Bříza roste do krásy, že má rozsáhlou a skvělou internetovou prezentaci, že má řadu bezvadných občanů a že má rodáka jménem Hella Guthová. Její obrazy mě nadchly, hlavně kresby. Kostelní Bříza je drahá celé naší rodině. Děkuji Nadaci pro děti za perfektně odvedenou práci na návsi, děkuji svým dětem (Alici a Radkovi)za internetové stránky, hlavně Radkovi, děkuji statostovi p.Boudovi za podporu vsí. Musím také zmínit píli a preciznost firem, které pracují na kostele, škole a hospodě, jmenovitě zejména p.Reháka a z místních např.p.Tkáče a p.Honzu Chalupu. Jejich nadšení pro věc a láska k obci budiž nám všem příkladem.

 12. Radovan Fišer napsal:

  Tyto stránky mi toho o Kostelní Bříze řekly mnoho nového a zajímavého, děkuji.

Přidat příspěvek